האיים האזוריים

האיים האזוריים – רקע כללי

תכנון טיול בהתאמה אישית לאיים האזוריים יעדים לטיול

אי שם בספטמבר 2018, אחרי שחזרנו מטיול מיוחד בסקוטלנד, ניתקלתי בתמונה הזאת:

תכנון טיול בהתאמה אישית האיים האזוריים סאו מיגל סטה סדידס

מבירור קצר הבנתי שמדובר על האיים האזוריים ששייכים לפורטוגל ויושבים איפשהו שליש דרך מפורטוגל לארה"ב, באמצע שום מקום! 

כאשר המשכתי לחפש אתרים ותמונות נוספות הרגשתי שאני נישאבת חזק מאד ליעד הזה וכל יעד אחר ניראה לי פתאם פחות מיוחד. כל תמונה משכה אותי יותר ויותר חזק והוציאה ממני קריאות סיגנון "אמאלה", "מה זה הדבר המטורף הזה"….

כשהבנתי שזהו…ניקעתי…התקבלה ההחלטה ונירכשו באוקטובר 18 הכרטיסים.

מאותו רגע שסיפרתי לאנשים שאני נוסעת לשם קיבלתי לרב את אותה תגובה "מה זה".."איפה זה".."איפה מצאת את זה"…"בחיים לא שמעתי על זה"…וכן הלאה.

אז מה זה בעצם האיים האזוריים??

האיים האזוריים הם קבוצה של 9 איים שנמצאים באמצע האוקינוס האטלנטי באותו קו רוחב של פורטוגל. הם יושבים על שלושה לוחות טקטוניים ונוצרו מפעילות געשית לפני יותר משמונה מיליון שנים. הם אוטונומיה של פורטוגל.

אלו נופים תמצאו כאן?

מעצם היווצרות האיים מפעילות געשית, האיים מלאים בהרי געש רדומים. כאשר הר געש מפסיק להיות פעיל הוא צונח פנימה ונוצרת מעין קערה שניקראת "קלדרה". באיים הרבה קלדרות שבהם אגמים בשלל צבעים! בנוסף הרבה מפלים מרשימים, יערות גשם, צוקים, שדות מירעה שבהם פרות "טבע" ומפרצים טבעיים לרחצה.

אז איפה הם נמצאים בעצם?

מה עושים שם?

לאחר קריאה ראשונית על האיים האזוריים הבנתי שעיקר הביקור הוא טבע. המון טבע מדהים! נוף אירופאי בשילוב נוף טרופי! חגיגה. האיים פחות מתאימים לחופשת בטן גב. מלבד טיולים רגליים אפשר לצאת לשייט צפייה בלויתנים ודולפינים, לעשות טיולי קניונינג במקומות קסומים וכל אי מלא בתצפיות מדהימות מסומנות שפשוט רק צריך לעצור ולצפות. בגלל האופי הגעשי של האיים יש בהם מעינות חמים מפנקים בג'ונגל ובריכות טבעיות לצד האוקינוס שמשלבות מי ים עם מים וולקנים (בדיוק הטמפרטורה האופטימלית).

תכנון טיול בהתאמה אישית סאו מיגל Miradouro do Pico do Carvao האיים האזוריים
אגם פוגו fogo תכנון טיול בהתאמה אישית האיים האזוריים

אז איך מגיעים לגן עדן הזה?

הדרך הנוחה ביותר היא לטוס לליסבון בפורטוגל ישירות מישראל. חברת התעופה TAP מבצעת טיסות יומיומיות לשם. גם חברת אלעל. אל האיים ניתן להגיע עם החברה המקומית שניקראת SATA. גם TAP וריינאיר מגיעות לחלקם. המרחק בין האיים גדול ובדר"כ על מנת לבקר ביותר מאי אחד יש צורך שוב לקחת טיסה.

סאו מיגל Ponta da Ferraria האיים האזוריים azores
סאו מיגל Caldeira Velha האיים האזוריים

מזג האויר

מזג האויר באיים הפכפך. יום שימשי עלול להסתיים כגשום וגם להיפך! לכן, יש להצטייד במעילי גשם ובביגוד קצר וארוך. מהסיבה הזאת , לא ניתן לסמוך יותר מידי על התחזית ולעיתים ערפל עלול להסתיר מקומות מופלאים לכן הדרך הנוחה ביותר להחליט היכן כדאי לטייל ברגע נתון היא המצלמות שממוקמות ברחבי האיים! בכל אחד מהאיים ממוקמות מצלמות במקומות אסטרטגיים שמצלמות ב real time כל הזמן. ניתן להיכנס לאתר ובהתאם למה שרואים במצלמה להחליט האם לנסוע לבקר בנקודה מסוימת באי. http://www.spotazores.com/ilha/2/

פורנש Furnas Lake האיים האזוריים

בחרנו להתמקד באי סאו מיגל לשישה לילות ובאי פלורס לארבעה לילות. סאו מיגל הוא האי המרכזי והמזרחי ביותר. הוא מכנס בתוכו מראות מדהימים מסוגים שונים! כמו סוכריה שעטופה יפה יפה. הוא אמנם יותר תיירותי אך עדיין מדובר באי באמצע האוקינוס האטלנטי…הטבע בו מגוון ויש בו כמה קלדרות מדהימות שהפכו לסמל של האיים האזוריים. האי פלורס הוא האי המערבי ביותר. בחרנו בו כיוון שהוא נחשב ליפה ביותר מבין האיים: צוקים גבוהים וירוקים שנופלים לים בעוצמה רבה מכוסים במפלים מטריפים. הוא קטן וניתן להספיק לראותו גם ביום עד יומיים.  הביקור בפלורס מאפשר טיול יום גם לאי הסמוך – קורבו.

בפרק הבא, על הגשמת החלום לבקר באיים האזוריים ועל הביקור באי המרכזי, סאו מיגל.

פרק ב: סאו מיגל – על אננס, מעינות חמים והרבה ירוק.

עוד סיפור דרך מהנה על האיים האזוריים ניתן למצוא בבלוג thelaughingtraveller של ערן ברימן כאן.

רוצים גם לטייל באיים האזוריים עם תכנון טיול מותאם אישית?

התקשרו 052-2223023

7 thoughts on “האיים האזוריים – רקע כללי

 1. טלי היקרה
  נפלא יהיה לגלות דרכך את האיים האזוריים שכבר מזה זמן רב אני סקרנית לגלותם.
  אשמח על כל פרט וכל תמונה שתשבצי.
  הפתיחה נהדרת ואני ממתינה בסבלנות לכל מה שתכתבי. תמונות נהדרות שיבצת.
  בהצלחה עם הבלוג
  רחל לבון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *