רמות מנשה - טוסקנה הישראלית

שפע של מסלולי טיול למשפחות, פריחה ונחלים

חבל הארץ רמות מנשה הנמצא בדרום הכרמל הוא אחד האזורים האהובים עלי ביותר בארץ. הנופים בו מרהיבים. הוא כולל בתוכו יערות אירופאים ומרחבים ירוקים אשר לרגע נידמה כאילו הלכנו לאיבוד בארץ הטלטאביז ובעיקר הרבה שלווה. לאחר גשמי החורף הפריחה חוגגת והמעיינות פלגי המים בשיאם.

לכבוד סיום החורף ותחילת האביב ריכזתי עבורכם את כל המידע הדרוש כדי לבקר באזור: פינות חמד ונקודות קסומות לפיקניק, מסלולי טיול מומלצים ונוחים למשפחות, אטרקציות, טיולי אופניים ועוד. 

אחד המקומות הידועים ביותר ברמות מנשה הוא נחל השופט. הטיול בנחל השופט מוצל ונוח והנחל זורם רב חודשי השנה.

רמות מנשה - נקודות חמד ופיקניק

גבעת הרקפות

גבעת הרקפות היא אחד הלוקיישנים המפורסמים ביותר ברמות מנשה. מדובר בגבעה ירוקה הנמצאת בסמוך לכניסה לקיבוץ גלעד אשר לאחר הגשמים הראשונים  מתמלאת בפריחה מטורפת וצפופה של רקפות.

ישנו שביל קצרצר אשר מקיף את הגבעה. השביל מתאים מאד לטיול עם קטנטנים. שימו לב כי המקום עלול להיות עמוס מאד בשבתות שימשיות.

בצמוד לגבעת הרקפות ישנו אזור עם ספסלי פיקניק.

הגעה: כוונו את הוויז לגבעת הרקפות

גבעת הרקפות מסלול מעגלי נקודת חמד פיקניק מפלי נחל רז

מעונינים ביעוץ ותכנון טיול בהתאמה אישית לארץ או לחו"ל?

לפרטים לחצו כאן

מוזמנים לעקוב אחרי גם בפייסבוק ובאינסטגרם

מפלי נחל רז

מפלי נחל רז הם בעצם החיבור של נחל רז לנחל תנינים. המפלים מלאים במים בחודשי החורף והאביב בשנים גשומות וזו חוויה נהדרת לבקר בהם.

אני ממליצה בחום להמשיך רגלית בדרך העפר לאורך הנחל. 

המפלים נמצאים כמה דקות מגבעת הרקפות כך שנחמד ונוח לשלב ביקור בשניהם. 

הגעה: נוסעים בכביש 672 עד גבעת הרקפות. פונים ימינה (בדרך כלל ניצב במקום מאהל אירוח דרוזי). נוסעים כקילומטר ו-300 מטר ואז פונים ימינה. לאחר כ-300 מטר מגיעים למפלי נחל רז.

פינת ההנצחה בקיבוץ רמות מנשה

קצת לפני הכניסה לקיבוץ רמות מנשה נמצאת אחת מפינות החמד הקסומות ביותר. זוהי פינת הנצחה לזכרו של יהודה ורנר אשר נטע את החורשה הפסטורלית הזאת באלונים ואורנים.

בחורף ובאביב הטבע פה בשיאו. תמצאו פה ריכוז פריחה רציני: כלניות, אירוסים, תורמוסים, עיריוני ועוד. אין פה ממש שביל מסודר, פשוט צאו לשוטט במרחבים הירוקים.

הגעה: מכביש 672 פנו ימינה בכיכר לכיוון קיבוץ רמות מנשה. נוסעים לאורך כביש הגישה לקיבוץ, אחרי כ־2 קילומטר מחנים את המכונית מימין לכביש ליד שער קטן בגדר. זוהי הכניסה לפינת ההנצחה

רמות מנשה - המלצות למסלולי טיול למשפחות

מאגר גלעד - טיול ברמה קלה למשפחות

מאגר גלעד הנמצא בין קיבוץ דליה לקיבוץ גלעד הוא למעשה שני מאגרים צמודים. המאגר המזרחי יותר הוא מאגר גלעד אשר מתמלא כל שנה ממי שיטפונות הגשמים הזורמים בנחל רז. המאגר המערבי יותר ניקרא מאגר רז. הוא מרכז גם את מימיו של נחל רז לצורך חקלאות אך מוזרמים אליו גם מי קולחין ולכן הוא נחשב מזוהם.

פרטים טכניים

המסלול:

שימו לב כי לצורך חניה בחניון אשתר תצטרכו לרדת מכביש 672 ולחצות בזהירות מעבר בקר.

מחניון אשתר תתחילו לצעוד לכיוון מערב. מאד מהר תפגשו את נחל רז ותמשיכו איתו עד למאגר גלעד. השביל ממשיך לצד המאגר ולבסוף מגיע לנקודת המפגש של שני המאגרים. פנו ימינה לשביל העובר בניהם והמשיכו איתו סביב המאגר המערבי – מאגר רז. השביל מקיף את מאגר רז ובאותה הדרך שבה הגעתם תחזרו לרכב.

המסלול מאד קל, מישורי ונוח. תוכלו למצוא לכם פינת צל נחמדה לפיקניק. המסלול אינו מוצל וחשוף לשמש.

נחל שלף

נחל שלף הוא אחד מיובליו של נחל דליה. המסלול קל ונוח וההליכה לצד נחל יפה עם פינות שכשוך. לאורך הנחל נובעים שלושה מעיינות: עין שלף, עין דמומית ועין מחוללים. המסלול הינו חד כיווני.

פרטים טכניים

המסלול:

המסלול מתחיל על דרך ארבע על ארבע בסימון שבילים כחול. בחודשי החורף והאביב הכל פורח מסביב ומצידי השביל שדות מוריקים. ממש בהתחלה תחלפו ליד עין שלף ואחריו ליד עין דמומית. המשיכו בסימון השבילים הכחול. מידי פעם ישנן נקודות בהן ניתן לגשת למי הנחל. לאחר כ-ק"מ וחצי הליכה, בצד השמאלי של השביל, בתוך הצמחייה תוכלו לאתר טחנת קמח ישנה.

לאחר כק"מ נוסף תגיעו לפיצול שבילים כתום וכחול. ישנן לפניכם שתי אפשרויות:

  • האחת להמשיך בסימון הכחול, לחצות את הנחל ומיד אחריו לפנות ימינה ולהמשיך עם השביל עד חוות דובי בה מחכה רכב האיסוף.
  • השניה היא לפנות לסימון שבילים כתום ולהגיע למעין נוסף של נחל שלף והוא עין מחוללים. עין מחוללים הוא פלג מים רדוד, פינה קסומה אשר אפשר לעצור בה לאתנחתא מהנה ולשכשוך רגליים. מכאן פנו ימינה והמשיכו בסימון שבילים כחול, במעלה השביל, לחוות דובי.

יש לקחת בחשבון כי לפעמים יש צורך לחלוץ נעליים על מנת לחצות את הנחל. המים רדודים. ממליצה להביא סנדלי מים למעבר או מגבת ולחצות יחפים.

עמק השלום

עמק השלום הוא עמק ירוק ומקסים המשתרע מדרום ליוקנעם עד רמת השופט, סמוך לנחל השופט. בחודשים פברואר מרץ הוא עמוס בפריחה של כלניות בשלל צבעים, שקדיות ורקפות.

פרטים טכניים

המסלול:

בחרו בשביל הימני והתחתון ביותר מהחניה וברגע שאפשר פנו ימינה והתחילו לרדת לעמק.
מסביבכם גבעות ירוקות וכלניות בשלל צבעים…
לאחר כ-500 מטר בירידה תגיעו לפיצול שבילים ראשון וקחו בו שמאלה.
לאחר כ-300 מטר, בפיצול שבילים קחו ימינה. המשיכו כ-450 מטר, כמעט עד חניון חרובים. בפיצול שבילים פנו פניית U לשביל העולה במעלה היער. בחודשי החורף תזכו לפריחת רקפות משגעת תחת האורנים. השביל יחזיר אתכם לחניה בה השארתם את רכבכם.
ניתן לקצר את המסלול ולחזור בפיצול השבילים השני שמאלה.
 

רכיבת סוסים - חוות דובי

חוות הסוסים , חוות דובי, נמצאת בקיבוץ רמות מנשה. ניתן לצאת לטיול רכיבה מהחווה של שעה ועד יום שלם. מסלול הרכיבה עובר בנופיו הקסומים של נחל שלף. 

הסוסים מאלופים ומחונכים ולכן ילדים מעל גיל 8 יכולים לרכוב לבד (כמובן לאחר תדריך). ילדים בגיל 4 עד 8 יכולים לרכוב בליווי מדריך על אותו הסוס. 

מסלולי אופניים ברמות מנשה

ביערות הזורע אשר ברמות מנשה הקימה קק"ל רשת שבילי אופניים. רשת השבילים בנויה בעצם משתי טבעות מחוברות, כחולה וצהובה, אשר ניתן לרכוב כל אחת בנפרד או את שתיהן יחד. רב השבילים מוצלים ומאפשרים רכיבה אפילו בימי הקיץ. 

עגלות קפה לסיום יום טיול מהנה

קארינה – עגלת קפה בכניסה לקיבוץ רמת השופט. 

יענקלה – עגלת קפה ומתחם ישיבה מקסים בקיבוץ הזורע. 

את הביקור ברמות מנשה ניתן לשלב עם טיול בכרמל היפה או ביקור במושבה הציורית זכרון יעקב. פוסטים נוספים ומידע על זכרון יעקב והכרמל:

לינה מומלצת באזור רמות מנשה

מעונינים ביעוץ ותכנון טיול בהתאמה אישית לארץ או לחו"ל?

לפרטים לחצו כאן

מוזמנים לעקוב אחרי גם בפייסבוק ובאינסטגרם

3 thoughts on “רמות מנשה – טוסקנה של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להמשיך לטייל עם חלום של טיול?​

איך בא לכם לטייל איתי?
הזמנת מלונות
Booking.com
הזמנת רכב
חפש השכרת רכב
פוסטים נבחרים