חופים הם לפעמים געגועים לנחל

מסלולי טיול קסומים בשמורות חוף ים הכי יפות בארץ

על דבר אחד אין עוררין, הים מרגיע את הנפש. ברגע שנצעד לצידו או נשב על חופו נחוש מיד את תחושת השלווה והרוגע. הצבע הכחול של המים ורחש הגלים מחיה את הגוף.

בכתבה הבאה אספר לכם על מסלולים קסומים בכמה מחופי הארץ שהם גם שמורות טבע וגם חופי רחצה מדהימים. מלאים בשקט ושלווה והרבה יופי. המסלולים מתאימים כטיול משפחתי עם ילדים, זוגי ובעצם לכל גיל.

את הפוסט הזה אני מקדישה לאימי, שנאלצתי להפרד ממנה בהפתעה ובמהירות בשנה האחרונה. אימי אהבה מאד את הים ומיוחד את השיר הזה:

שמורת תל דור - נחשולים

זהו חוף הבית שלי והמקום האהוב עליי מכל להרגעות. רצועת החוף בין הבונים לדור היא המפורצת ביותר בארץ. אני רוצה להמליץ לכם על שתי אופציות לטיול שבעיני הכי יפות ומיוחדות! כולם מכירים את חוף הבונים הידוע וגם את חוף טנטורה המפורסם אבל הפעם אני מכוונת אתכם לחניה של בית העלמין של נחשולים אשר לידה קם גן לאומי חדש של רט"ג בשם גן לאומי תל דור.

הגעה: בית עלמין נחשולים

בין אם תכנסו דרך השער של הגן הלאומי ובין תלכו מאחורי בית העלמין תגיעו למפרץ המדהים הזה.

מעונינים ביעוץ ותכנון טיול בהתאמה אישית לחו"ל?

לפרטים לחצו כאן

מוזמנים לעקוב אחרי גם בפייסבוק ובאינסטגרם

מכאן יש לכם שתי אפשרויות טיול יפות.

האחת, שמאלה, מונגשת, לתל דור. רשות הטבע והגנים בנו שביל מונגש באורך ק"מ אחד מעל תל דור. לאורך השביל תצפיות קסומות לרצועת החוף ועל תל דור עצמו. כמו כן מקומות ישיבה מוצללים ופסלים סביבתיים. אם אתם רוצים לגוון אני ממליצה לרדת בסוף השביל המונגש מתל דור ישירות למטה לעתיקות ולחזור לאורך החוף והמפרצים. אורך סיבוב מעגלי כזה הוא כ-2 ק"מ ומתאים מאד גם עם ילדים קטנים.

השביל המונגש של רט"ג - גן לאומי תל דור

תצפיות קסומות לרצועת חוף הבונים - נחשולים

תל דור - עיר הנמל העתיקה

פריחה אביבית מדהימה בתל דור

האפשרות השניה שעומדת בפניכן אשר אינה מונגשת היא לפנות לטיול צפונה לאורך המפרצים. זוהי שמורת חוף הבונים. אורכו של השביל מנחשולים ועד הבונים הוא 2 ק"מ וניתן לחזור בכל שלב.

השביל עובר על רכסי הכורכר והמפרצים החוליים הקסומים בנופי פרא בראשיתיים. באביב תוכלו לזכות בפריחה צבעונית במיוחד ובסתיו בחבצלות וחצבים. אם אתם מטיילים בקיץ תוכלו לבחור לעצמכם מפרץ יפה לשיכשוך אך שימו לב שמלבד החוף הראשי של שמורת הבונים שאר המפרצים ללא שירותי הצלה.

קשתות טבעיות ומפרצים סלעיים - חוף הבונים נחשולים

נחשולים הבונים - שקיעות מהפנטות וחופים חוליים קסומים

חוף רחצה מוסדר עם שירותי הצלה - חוף דור נחשולים

אפשרות נהדרת היא חוף דור נחשולים (טנטורה). בחוף שירותי הצלה, שרות השכרת שמשיות וכיסאות ומזנון. 

בחוף דור בעצם שלושה חופים מרכזיים: צפוני, מרכזי ודרומי. החופים מאד שקטים ועם שובר גלים טבעי. החוף הצפוני יושב בצמוד לתל דור ולמסלול המונגש. מהחוף הדרומי ניתן להמשיך ללכת לאורך החוף ולהגיע עד לחופי קיבוץ מעין צבי ומעגן מיכאל.

הגעה: חניון חוף דור

חוף דור טנטורה

שמורת טבע חוף גדור

שמורת טבע חוף גדור משתרעת מגבעות אולגה בחדרה ועד מיכמורת. זוהי רצועת חוף מדהימה ואחת היפות בארץ. לאורכה מפרצים סודיים, מצוקי כורכר בשלל גוונים, תצורות סלע ופסלי אבן שהטבע יצר. אני ממליצה מהחניה לרדת למפרץ המקסים שמתחתיה. כאן תוכלו להבחין בתל גדור אשר נמצא בחלק הצפוני של המפרץ. בחלק הדרומי לעומת זאת תוכלו לחזות בתצורות סלע מדהימות! המשיכו דרומה לאורך החוף. משמאלכם מצוקי הכורכר הצבעוניים.

הגעה: שמורת חוף גדור

חוף גדור - תצורות סלע ופסלי אבן טבעיים

אם תמשיכו כ-2 ק"מ תגיעו עד החוף של כושי. זהו חוף רחצה ללא שירותי הצלה ובו מסעדה עם אוכל ביתי נהדר מול החוף המושלם. בקיץ מפוזרות שימשיות וכסאות נוח.

חוף גדור - מנוחה ואתנחתא בחוף של כושי

את הדרך חזרה לאוטו אני ממליצה לעשות בשבילים הצרים שעל מצוקי הכורכר. כך תיזכו גם לנוף נהדר מלמעלה. המסלול קל ומתאים לכולם.

חוף גדור - מצוקי כורכר בשלל צבעים

חוף רחצה מוסדר עם שירותי הצלה - חוף בית ינאי.

חוף מאד מטופח עם שרותי הצלה, סוכות צל ושרותים ומיקלחות. לפרטים נוספים

הגעה: חוף בית ינאי

שמורת טבע חוף השרון

שמורת חוף השרון נמצאת בסמוך לערי השרון, בנסיעה קצרה מגוש דן ולכן מתאימה מאד לטיול קצר ורוגע. היא מאד פסטורלית ושקטה ואידיאלית לבריחה קטנה לטבע.

בשמורת חוף השרון עובר מסלול מעגלי של כ-2 ק"מ. חלקו עובר בשביל המצוק על צוקי הכורכר. זהו שביל עפר וחול אשר חלק קטן ממנו מונגש עם דק עץ. יש בו גם פינות ישיבה וספסלים ובעיקר נוף משגע לים התכלת. החזרה היא בשביל האירוסים על שם אירוס הארגמן שניתן לראות בו בתחילת חודש מרץ. השביל עובר בחורשת אקליפטוס.

את הטיול בשמורה ניתן להתחיל מהכניסה הצפונית או הדרומית. המסלול זהה.

הגעה כניסה צפונית

הגעה כניסה דרומית

שמורת חוף השרון ים טורקיז ומצוקי כורכר

שמורת חוף השרון - שביל המצוק

המסלול חשוף לגמרי לשמש ולכן אינו מתאים לקיץ. באביב, כפי שאתם רואים בתמונות, יש פריחה נהדרת! בנקודת הכניסה הדרומית לשמורה ישנה עגלת קפה, קפה וים. שימו לב לשעות הפתיחה של העגלה כיוון שחלק מימות השבוע היא פתוחה רק בשעות אחה"צ.

עוד שמורות חוף ים נהדרות

סקרתי בפניכן את החופים האהובים עליי במיוחד אך כמובן שיש עוד שמורות חופי ים יפות בארץ למשל:

גן לאומי אפלוניה. שילוב של מבצר צלבני מרשים היושב על מצוק כורכר עם חוף ימה המשגע של הרצליה. לפרטים נוספים

גן לאומי אכזיב. משלב נקרות סלע, רכסי כורכר ואת שרידי העיר המקראית אכזיב. לפרטים נוספים

גן לאומי תל אשקלון. אתר עתיקות וחוף רחצה נהדר. לפרטים נוספים

מעונינים ביעוץ ותכנון טיול בהתאמה אישית לחו"ל?

לפרטים לחצו כאן

מוזמנים לעקוב אחרי גם בפייסבוק ובאינסטגרם

12 thoughts on “חופים הם לפעמים געגועים לנחל

 1. כירושלמית, גיליתי את הכיף שבים רק בשנים האחרונות. שומרת לי את הפוסט לשבתות יפות. ומשתתפת בצערך… השיר שהקדשת לאמא מקסים.

 2. איזה פוסט נהדר. קשה כל כך לאבד אמא וקשה לכתוב על דברים שאהבה. אולי זה סוג של תרפיה, של געגוע.
  גם עבורי חוף דור הוא חוף הבית, חוף הילדות. כמה קסום המקום. תודה על התזכורת ☺️

 3. אחותי ריגשת אותי עם הקדשת הפוסט לאמא שלך. כמה געגוע, וכמה טוב שיש את הים ללכת אליו ולהירגע בו, להיזכר ולהתחבר. הפוסט מקסים ומלא המלצות נהדרות. כיף לך שהכל קרוב אליך. מחכה לטייל שוב יחד בהקדם

 4. פוסט נהדר! רצועת החוף שלנו פשוט משגעת. גם אני גיליתי בשנים האחרונות כמה יפה לעשות בה מסלולי הליכה במיוחד ביום חורף שמשי. מרחבי הים פשוט משגעים

  1. פוסט מקסים ומרגש. כאחת שגדלה בילדות ממש על הים אני מתחברת מאוד למה שכתבת. הים מרפא. מחכה לדגום כל אחד מהחופים שסיפרת עליהם.
   תודה !

 5. אני משתדל ללכת לחופים פראיים, ולכן אני פוקד את החוף הזה די הרבה. אני הכי אוהב להתמקם במקום שומם וליהנות מהגלים, השמש והשקט…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להמשיך לטייל עם חלום של טיול?​

איך בא לכם לטייל איתי?
הזמנת מלונות
 
הזמנת רכב
חפש השכרת רכב
פוסטים נבחרים