בניית טיול בהתאמה אישית לעמק הלואר​

תכנון טיול לעמק הלואר

עמק הלואר נמצא 250 ק"מ דרומית מערבית לפריס. העמק משתרע לאורכו של נהר הלואר, הארוך בנהרות צרפת. ברחבי עמק הלואר פזורות כ-300 טירות. במאה ה-10 ניבנו טירות ברחבי העמק שהיו מבצרי שליטה של אצילי האזור. אך רק במאה ה-15, תקופת הרנסאנס, עלה מאד מעמדו של עמק הלואר. הוא החל להתבסס כמרכז הכובד השלטוני והחלו להיבנות בו טירות מלכים מפוארות, אשר מסביבם גנים מטופחים ומרשימים. 

מלבד הטירות המפוארות העמק מלא במסלולי הליכה ומסלולי אופניים.  נופיו ירוקים , שופעים בכרמים, גנים, יערות ושדות חקלאיים.

יעוץ, תכנון ובניית מסלול בהתאמה אישית לעמק הלואר

חופשה בעמק הלואר מתאימה לכל הרכב משפחתי. כמו כן מתאימה מאד לטיול כוכב. הטירות המפורסמות מונגשות לביקור רב גילאי וגם ילדים יהנו בהן. ניתן לשוטט בהן עם אודיו גייד וטאבלטים, ישנן הופעות מרשימות בחצר הטירה, אפשר לשלב טיול אופניים בגני הטירות וביערות הסמוכים או שייט בקאנו בנהר הסמוך.

ומה עוד יש בעמק מלבד הטירות? אמנם העמק הוא אתר מורשת של אונסקו בשל פאר הארכיטקטורה שבו אבל יש בו עוד הרבה דברים מענינים לעשות מלבד הטירות עצמן.

כפרי מערות. בתקופת ימי הביניים פשוטי העם עבדו בחציבת אבן הגיר שתשמש לבניית הטירות המפוארות של אצילי העם. המחצבות הפכו עם הזמן לישובי קבע וכך נוצרו הכפרים התת קרקעיים – כפרי הטרוגלודיטים (אנשי המערות).

אטרקציות לכל המשפחה. פארקי חבלים, פארקי מים, אגמים רחצה, אפשרויות לשייט בסירות קאנו וסירות חשמליות בנהרות העמק, גני חיות מהטובים באירופה, ספארי, המון שבילים המיועדים לרכיבת אופניים לאורך נהרות הלואר והשר. 

מערות נטיפים. אשר שמייחד אותם הוא קצב גדילת נטיפים גבוה מאד.

שווקי אוכל ססגוניים ומסעדות גורמה מעולות.

עונת תיירות. מלבד חודשי הקיץ, ביקור בעמק הלואר מתאים לטיול גם בפסח ובחופשות החגים במזג אויר נהדר.

מה עוד אפשר לשלב עם עמק הלואר? איזורי הטבע הנפלאים: ברטאן ונורמנדי במרחק נסיעה נוח. אפשרות נוספת היא שילוב עם ביקור עירוני בפריז ודיסני.

אתר האינטרנט הרישמי של עמק הלואר

דרכי הגעה

פריז – טיסות לפריז קיימות כל השנה. ניתן למצוא מבחר של חברות שמגיעות אליה כולל חברות לואו קוסט. מרוחקת כשעתיים נסיעה מעמק הלואר.

לינות מומלצות מצוינות בעמק הלואר

חלום של טיול בצרפת

חופשה לבנה באלפים הצרפתיים

חופשה לבנה באלפים הצרפתיים שאמוני בירת האלפים הצרפתיים ידועה כבירת האקסטרים ומכילה רשימה אינסופית של פעילויות אדרנלין . בתקופת החורף, האלפים הצרפתיים

Read More »

עמק הלואר עם ילדים וקצת ברטאן

עמק הלואר וברטאן עם ילדים חופשת לואו קוסט סתווית במערב צרפת החופשה הסתוית שלנו בצרפת היתה שונה מהחופשות הקודמות המשפחתיות שלנו בחו"ל.

Read More »