תכנית טיול בהתאמה אישית לפירנאים

תכנון טיול לפירנאים וחבל הבאסקים

רכס הרי הפירנאים מפריד את אירופה מחצי האי האיברי ומהווה גבול טבעי בין צרפת לספרד. אורך הרכס מהים התיכון לאוקינוס האטלנטי הוא הוא 430 ק"מ.  במהלך החורף הרי הפירנאים מושכים אליהם חובבי סקי ובקיץ הופך האזור ליעד מדהים לטיולי טבע מכל הסוגים. בפירנאים תמצאו נופים עוצרי נשימה, שמורות טבע מיוחדות עם עולם שלם של בעלי חיים וצמחייה וכן מבנים היסטוריים עתיקים.

יעוץ, תכנון ובניית מסלול בהתאמה אישית לפירנאים וחבל הבאסקים

ניתן לשלב את הטיול בפירנאים יחד עם חבל הבאסקים במערב או לחילופין רצועת החוף של קוסטה בראווה במזרח. כמו כן ניתן לגוון עם ביקור בעיר גדולה כמו: ברצלונה, סן סבסטיאן, בורדו או טולוז.

תכנון טיול בהתאמה אישית לפירנאים למשפחות

טיול בשמורות הטבע והפארקים היפים סביב רכס הפירנאים מתאים מאד למשפחות עם מתבגרים אוהבי טבע ואקסטרים. מלבד מסלולי טבע מכל הסוגים והרמות ניתן לשלב אטרקציות אקסטרים שמשתלבות בטבע כגון: אומגות, רפטינג, קניונינג, קיאקים, אופניים ופארקי חבלים.

אך אין סיבה שמשפחות עם ילדים קטנים יפספסו את היופי של הפירנאים. ניתן להרכיב מסלול מובנה ותכנית טיול מותאמת עם מסלולי טיול קלילים, חלקם עם מנשא וחלקם אף עם עגלה. עם אפשרות שיכשוך בנחלים, פארקי חיות, טיולי רכב בדרכי נוף מקסימות, עליה ברכבלים לתצפיות יפות וביקור בכפרים אותנטיים ובכנסיות מימי הביניים שנשתמרו עד היום בצורה מדהימה.

ניתן לשלב את הטיול בפירנאים יחד עם חבל הבאסקים במערב או לחילופין רצועת החוף של קוסטה בראווה במזרח. כמו כן ניתן לגוון עם ביקור בעיר גדולה כמו: ברצלונה, סן סבסטיאן, בורדו או טולוז.

דרכי הגעה

מישראל ניתן להגיע לפירנאים דרך ספרד או צרפת.

  • ברצלונה– 3-4 שעות נסיעה ואתם בפירנאים הספרדיים. משם ניתן לעבור לצד הצרפתי. ניתן לשלב ביקור בברצלונה היפה, בקוסטה בראווה ובפארק המפורסם – פורט אוונטורה.
  • טולוז – שעתיים נסיעה לאזור הפירנאים הצרפתיים. הכי מהיר ופשוט. מעבר לצד הספרדי בקלות דרך מעברי הרים יפים.
  • מדריד – לטעמי, הדרך הכי פחות נוחה להגעה. השמורה בפירנאים הספרדיים שהכי קרובה נמצאת במרחק 6 שעות נסיעה. עם מדריד נוח לשלב גם ביקור בחבל הבאסקים (סן סבסטיאן , בלבאו.. ).
  • בורדו – שעתיים וחצי עד 3 שעות נסיעה ואתם בפירנאים הצרפתיים. משם ניתן לעבור לצד הספרדי. מתאים מאד גם לשילוב עם חבל הבאסקים. כרגע אין טיסות ישירות.

חלום של טיול בפירנאים

לינות מומלצות מצוינות בשמורות הפירנאים הספרדיים והצרפתיים​