תכנון טיול בהתאמה אישית לקרואטיה

קרואטיה! מדינה מקסימה המשלבת בתוכה שמורות יפיפיות עם הרבה מים וטבע עשיר יחד עם עיירות חוף עתיקות, מבצרים וחופים יפים. קרואטיה נחלקת לכמה אזורים מרכזיים.

חצי האי איסטריה

חצי האי איסטריה נמצא בחלקה הצפון מערבי של קרואטיה וניתן לשלב אותו עם טיול בסלובניה. לאורך חופיו היפים שוכנות עיירות עתיקות מבוצרות. אחת העיירות הידועות הינה רוביני. עיירה קסומה, צבעונית ויפייפיה. חלקה העתיק של רוביני ממוקם על חצי אי קטן. גם פנים האי איסטריה מצדיק ביקור. הוא זכה לכינוי טוסקנה של קרואטיה ולא סתם. האזור עשיר בכרמים, מטעי זיתים ופיטריות כמהין.

זאגרב בירת קרואטיה

זאגרב הינה בירת קרואטיה. היא קמה בשנת 1024. היא גם המוקד התרבותי והכלכלי של המדינה. מלבד המרכז העתיק היפה, נמצא בזאגרב גן חיות בן 200 שנה ובו בעלי חיים ממינים וזנים שונים כמעט מכל מקום בעולם.

מרכז קרואטיה

במרכז קרואטיה נמצאת אחת משמורות הטבע היפות בעולם – פליטביצה. השמורה הינה אתר מורשת של אונסקו. בפארק אגמים, מפלים, המןו טורקיז וירוק. גן עדן לאוהבי טבע. השמורה שוכנת ליד כפר קטן ומקסים בשם ראסטוקה. מה שמיוחד במקום הוא שבתי הכפר בנויים ממש בתוך מפלים ובתוך המים.

חבל דלמטיה הדרומי

חבל זה מכיל בין היתר את הריביירה הקרואטית – רצועת החוף לאורך הים האדריאטי אשר בה כמה מהעיירות העתיקות הידועות: דוברובניק בדרום, אומיש, זדאר וספליט. מערים אלו ניתן לקחת שייט לאיים קרואטים יפים אשר נמצאים בים האדריאטי כמו מלייט, חוואר, בראץ' וקורנטי. גם שמורת קרקא הידועה נמצאת בחבל זה. 

יעוץ ותכנון טיול בהתאמה אישית לקרואטיה

בבניית מסלול הטיול ניתן לשלב בין טיולי טבע וחופשות בטן גב. קרואטיה הינה מדינה מאורכת וארוכה. המרחק בין זאגרב בצפון לדוברובניק בדרום הוא 6 שעות נסיעה. אפשרות אחת היא לטייל בה בטיול מתגלגל מצפון לדרום או מדרום לצפון. אפשרות נוספת היא לטייל בחלקה הצפוני: זאגרב, פליטביצה וחצי האי איסטריה בשילוב עם השכנה הצפונית, סלובניה. או, חלקה הדרומי בשילוב עם מונטנגרו.

תכנון טיול למשפחות יותאם לגיל הילדים וההרכב המשפחתי. בחצי האי איסטריה נמצאים שני פארקי מים מצוינים וכן מסלולי קארטינג ואומגות. שמורת פליטביצה נוחה מאד לטיול עם ילדים. יש בה מגוון רחב של מסלולים. המסלולים מגוונים: שייט במעבורת, נסיעה ברכבת פאנורמית, הליכה רגלית בשבילים ועל גשרים. בדרום קרואטיה ישנם חופים נהדרים, אפשרות לשנרקל וביקור באקווריום הגדול של חיות הים.

דרכי הגעה

זאגרב

מתאים לביקור בצפון קרואטיה ובסלובניה השכנה

דוברובניק

מתאים לביקור בדרום ומרכז קרואטיה ובמונטנגרו השכנה הדרומית.

ניתן לטוס לזאגרב ולחזור מדוברובניק ולהיפך. זה מאפשר טיול מתגלגל לכל אורך המדינה.

גלריה

לינה מומלצת

מזמינה אתכם לטייל איתי ולהכיר מקומות חדשים

הצטרפו לרשימת התפוצה של הבלוג שלי וקבלו למייל רעיונות והמלצות לטיולים בארץ ובעולם, הטבות מיוחדות לקוראי הבלוג, טיפים ומידע